FAQ - Pytania i odpowiedzi

Pytania dotyczące wdożenia Page_Editor pojawiają się na każdym etapie prac i dotyczą bardzo różnych kwestii. Wychodząc z założenia, że nie ma "złych" pytań zebraliśmy kilkadziesiąt najczęściej zadawanych i udzieliliśmy na nie odpowiedzi.

1. Kto jest autorem Page_Editor?
A: Autorem i właścicielem oprogramowania Page_Editor jest HONKI Sp. z o.o. Więcej o agencji można przeczytać w dziale O nas .

2. Dlaczego warto wybrać Page_Editor a nie jedno z rozwiązań open source?
A: Page_Editor powstał po to, aby móc zagwarantować klientom łatwość obsługi w zarządzaniu stroną WWW, bezpieczeństwo danych, przewidywalny rozwój oprogramowania oraz jasność w kwestii licencji. W rozwiązaniach typu open source, gdzie autorem oprogramowania jest wielu programistów (często anonimowych), klient nie może liczyć na wyżej wymienione gwarancje. Więcej o różnicach przeczytasz na stronie: Porównanie Page_Editor z WordPress Dlaczego autorskie oprogramowanie a nie open source? Atuty Page_Editor Zastosowanie Page_Editor

3. Co się dzieje ze stroną WWW po rozwiązaniu umowy licencyjnej na Page_Editor?
A: Po rozwiązaniu umowy licencyjnej, klient w ciągu 48h otrzymuje link do statycznej strony WWW bez systemu CMS, którą może umieścić na dowolnym innym serwerze. Równocześnie przekazywane są dostępy do baz danych lub ich kopii w formie jednego spakowanego pliku. 

4. Co się dzieje ze stroną WWW kiedy rozwiązuję umowę hostingu?
A: Po rozwiązaniu umowy hostingu dane klienta są trwale usuwane.

5. Czy można wdrożyć Page_Editor do istniejącej strony WWW?
A: Można bez większego problemu. Jeśli szablony HTML są gotowe, wdrożenie może zająć od 3-5 dni.

6. Jeśli mam już wdrożony CMS do strony WWW to wdrożenie Page_Editor będzie szybsze i tańsze?
A: Nie da się jednoznacznie tego określić bez dostępu do baz danych strony WWW. Wiele zależy również od tego czy wdrożeniowcy wymienianego systemu CMS projektując bazy danych trzymali się dobrych praktyk programistycznych czy nie. Wdrażając Page_Editor robimy wszystko, aby zaimportować maksymalną ilość archiwalnej treści, a treści aktualne przenosić ręcznie odpowiednio je optymalizując pod wyszukiwarki internetowe.

7. Czy Page_Editor pomaga w pozycjonowaniu?
A: W pozycjonowaniu najważniejsze jest zastosowanie się do wytycznych producentów wyszukiwarek internetowych. Program CMS Page_Editor pomaga w pozycjonowaniu podpowiadając redaktorowi serwisu WWW na co powinien zwrócić uwagę umieszczając treści. Dzieje się to automatycznie w czasie, kiedy treść jest zmieniana lub dodawana. Zawsze pod ręką redaktorzy mają również podgląd pokrycia słów kluczowych z umieszczoną treścią. Więcej o użytecznych rozwiązaniach służących SEO znajduje się w części Page_Editor pomaga w pozycjonowaniu .

8. Ile wersji językowych mogę wdrożyć do Page_Editora?

A: Page_Editor nie ma limitu wersji językowych. Strona internetowa w kilku językach a nawet w kilkunastu, występuje u większości klientów. Mając na uwadze projekty międzynarodowe, przygotowany został moduł ułatwiający zarządzanie treściami w wersjach językowych. Wdrożenie modułu następuje w ciągu 24h od złożenia zamówienia, a klient płaci tylko wtedy kiedy z niego korzysta. Więcej na temat modułu można przeczytać na podstronie modułu Multi-Language Manager


9. W ilu wersjach językowych jest interfejs programu?
A: Aktualnie interface programu występuje w 10 językach: angielskim, czeskim, francuskim, holenderskim, niemieckim, norweskim, polskim, szwedzkim i włoskim. Jeśli zajdzie konieczność wdrożenia kolejnych wersji językowych interfejsu zostaną uruchomione w ciagu 5 dni roboczych.

10. Dla ilu użytkowników jest jedna licencja Page_Editor?
A: Bez ograniczeń. Pamiętać jednak należy, że im więcej użytkowników tym większa luka w bezpieczeństwie. 

11. Mamy złe doświadczenia z autorskimi CMSami ponieważ ostatni dostawca zmienił rodzaj działalności i zostaliśmy z niczym. Dlaczego z Page_Editor ma być inaczej?
A: Page_Editor jest programem rozwijanym przez HONKI Sp. z o.o. od 2006 roku. Jego ogromnym atutem jest wyjątkowy, użyteczny interface oraz wsparcie techniczne stanowiące jeden z ważnych elementów biznesu HONKI Sp. z o.o. Korzysta z niego blisko stu klientów w 5 krajach. Wielu klientów mających złe doświadczenia, zabezpiecza swoje interesy podpisując z HONKI Sp. z o.o. umowę na 5 lat, która gwarantuje im bezproblemowe działania Page_Editor i wsparcie techniczne 24/7/365. Więcej o wsparciu technicznym dowiesz się w dziale Wsparcie techniczne


12. Czy przy wdrożeniu CMS Page_Editor mam dostęp do statystyk strony WWW?
A: Tak. System Page_Editor udostępnia statystyki odwiedzin serwisu, aktywności poszczególnych użytkowników oraz aktywności redaktorów serwisu WWW. Na życzenie klienta dodatkowo przy wdrożeniu serwisu WWW wdrażane są statystyki Google Analytics. Za statystyki odpowiada moduł CMS Web Analytics  

13. Jako Admin dostaję raporty z informacją o odwiedzalności strony WWW oraz o ostatnich logowaniach do Page_Editor i zmianach na stronie WWW. Czy można to wyłączyć albo zmienić częstotliwość?
A: Raporty dotyczące odwiedzalności strony WWW i aktywności redaktorów systemu CMS Page_Editor są domyślnie ustawione jako cotygodniowe powiadomienia (podsumowanie tygodnia). Można je wyłączyć lub zmienić częstotliwość wysyłania, niemniej pamiętać należy, że stanowią przemyślane narzędzie, które pomaga zarządzać stroną WWW oraz w pozycjonowaniu. 

 

Jesteśmy dla Ciebie 24/7/365

Z nami zapomnisz o Open Source i problemach z tym związanych.

Zamów Demo Poznaj atuty Page Editora

Newsletter

Dołącz do nas a otrzymasz 5% upustu, dostęp do promocji, wiedzę z zakresu content marketingu i SEO.

Facebook

Polub nas a otrzymasz 3% upustu, dostęp do promocji, wiedzę z zakresu content marketingu i SEO.