PageEditor CMS natywny

Zastawiasz się, czy system natywny jest lepszy niż otwarty (open source)?  Zacznijmy od wyjaśnienia, czym jest natywność i co jest lepsze dla użytkownika,  a nie producenta oprogramowania.


Co oznacza „natywny”?


Natywny oznacza jednorodność technologiczną, język, konwencję, normy, czyli tak zwaną kulturę aplikacji. To również zestaw symboli, interakcji wykorzystywanych do komunikacji: Użytkownik <> Aplikacja.
To język wizualny i behawioralny, którego uczą się użytkownicy w celu skutecznego korzystania z aplikacji. Z drugiej strony to możliwość analizowania przez Twórców oprogramowania zachowań użytkowników celem zwiększenia łatwości użytkowania i satysfakcji klientów. 

Autorytet Aral Balkan o tym, czym jest natywność.

Aral Balkan uznany na świecie projektant i programista idealnie ujął temat natywności, porównując platformy iOs i Android:
„Te normy są najczęściej wyrażone w zaleceniach dla platformy dotyczących interfejsu użytkownika, np. dla platform Mac, iPhone, iPad czy Android. Android jest w tym przypadku dość specyficzny, ponieważ nie jest to jednolita platforma i ma wiele odmian, z których każda może być dostosowana przez producenta urządzania, a nawet dostawcę usług sieci komórkowej.

Właśnie z tego powodu firmie Google trudno jest zapanować nad doświadczeniem użytkownika na platformie Android.

Dobre doświadczenie jest rezultatem kontroli, a Google ma niewielki zakres kontroli nad doświadczeniem użytkownika w telefonach na platformie Android”.


Natywny system CMS Page_Editor.

Na jednym końcu skali mamy systemy CMS natywne, w których to w centrum uwagi zainteresowania autorów programu stoi użytkownik , a nie ilość funkcjonalności programu. To programy zamknięte, autorskie, rozwijane przez wiele lat, przez zespoły działające wg określonych norm, w zdefiniowanej kulturze i filozofii działania, w których jest szansa na uczenie się, badanie, optymalizację i rozwój programów pod potrzeby użytkownika.


System CMS Open Source.
Na drugim końcu skali mamy programy CMS Open Source, w których ważniejsza jest  duża ilość funkcjonalności, a nie użytkownik. Open Source to wspaniała idea, zgodnie z którą nikt nie jest do końca odpowiedzialny za to co robi, a niezliczone ilości pojedynczych osób (niekoniecznie programistów) lub zespoły entuzjastów piszą program wg luźnych, pozbawionych najczęściej kontroli wytycznych. Niewątpliwym atutem takiego rozwiązania są tysiące dodatków, funkcjonalności, opcji i modułów, które są dostępne do instalacji „za darmo” lub za niewielką opłatą. W tego typu rozwiązaniach potrzeby użytkownika są na drugim lub trzecim planie. To systemy dla tych, którzy entuzjastycznie reagują na słowa „DARMOWY” oraz „SETKI FUNKCJONALNOŚCI”.

Zanim rozpoczniesz poszukiwania taniego „programisty” do wdrożenia „darmowego CMSa” zastanów się, czy stać Twoją firmę na takie rozwiązanie.

 

Jesteśmy dla Ciebie 24/7/365

Z nami zapomnisz o Open Source i problemach z tym związanych.

Zamów Demo Poznaj atuty Page Editora

Newsletter

Dołącz do nas a otrzymasz 5% upustu, dostęp do promocji, wiedzę z zakresu content marketingu i SEO.

Facebook

Polub nas a otrzymasz 3% upustu, dostęp do promocji, wiedzę z zakresu content marketingu i SEO.