Porównanie Joomla i CMS PageEditor. Cz. 3

Możliwości edycyjne i perspektywy rozbudowy

"Możliwości” to dość obszerne pojęcie. Na potrzeby tego artykułu przyjmijmy zatem, że porównamy funkcje oferowane przez oba systemy w wersjach podstawowych oraz ocenimy dostępność różnych wariantów rozbudowy.
Pod tym względem oba CMS-y stoją na mniej więcej równym poziomie. Podstawowa funkcjonalność w obydwu przypadkach obejmuje standardowe czynności edycyjne, zarządzanie użytkownikami, uprawnieniami czy bazą obrazów. Joomla idzie też dalej, gdyż za pomocą samego CMS można modyfikować układ niektórych elementów strony, czy też pozycję menu. Trzeba jednak pamiętać, że niesie to również kilka niebezpieczeństw. Jeśli nie wiemy, co robimy, możemy przypadkiem "zepsuć" stronę. Takie rzeczy raczej nie są możliwe w PageEditorze, ale nawet gdyby się zdarzyły, to bez problemu przywrócimy witrynę do życia. Dzięki kompletnemu mechanizmowi wersjonowania możemy w każdej chwili cofnąć wprowadzone zmiany i powrócić do wersji pierwotnej. W wersji podstawowej Joomla takiego mechanizmu nie mamy.

Oba systemy można też rozszerzać specjalnie przygotowanymi modułami.
Społeczność zgromadzona wokół Joomla "wyprodukowała" już setki dodatków wszelakiego zastosowania. Większość z nich można pobrać za darmo i bez problemów używać na własnej stronie. Nierozeznanemu użytkownikowi kłopot może jednak sprawić odnalezienie pakietów najbardziej wartościowych i najbezpieczniejszych pośród morza tych z niepewnych źródeł, szybko jednak można nabrać w tym temacie pewnego doświadczenia. Sama instalacja dodatków jest banalnie prosta i sprowadza się wskazania pliku na dysku w odpowiednim formularzu Joomla.

Gotowych już modułów do PageEditora jest znacznie mniej, jednak na żądanie możliwe jest stworzenie właściwie dowolnego dodatku. Nie spotykanym modułem w innych systemach CMS jest moduł do komunikacji SMS-owej z użytkownikami systemu i klientami. Zintegrowane jest również zarządzanie masowymi wysyłkami e-mail. Nowe moduły, dedykowane do potrzeb różnych klientów nie będą oczywiście darmowe, jak w Joomla, za to na pewno zostaną profesjonalnie przygotowane i dobrze zabezpieczone. Dodatkowo HONKI PageEditor podlega stałemu monitoringowi i serwisowaniu. W tej kategorii zatem remis.

Dowiedz się więcej  - Bezpieczeństwo i wsparcie techniczne

Jesteśmy dla Ciebie 24/7/365

Opowiedz nam o swoim projekcie, a zajmiemy się nim od A-Z.

NAPISZ DO NAS Najważniejsze zastosowania PageEditor