Blog firmowy z system CMS.

Codziennie czytamy teksty o ulubionych firmach lub markach, dzielimy się nimi ze znajomymi udostępniając je w Social mediach. Warto opowiedzieć o swoim biznesie, produkcie lub usłudze na blogu firmowym. Klienci na to czekają. Dodatkowym atutem blogowania jest pozytywny wpływ artykułów z bloga na wysokie wyniki w wyszukiwarce Google. 

Wdrożenie Bloga, krok po kroku.

Blogi jako typ stron www ma swoje charakterystyczne elementy. Typowa strona główna bloga (home page) składa się najczęściej z:

  • informacji o autorze strony (zdjęcie i opis)
  • listy ostatnich "Wpisów" czyli artykułów, gdzie najnowszy umieszczony jest w górnej części strony a starsze poniżej,
  • prostej nawigacji z Kategoriami (grupami tematycznymi), 
  • listy ostatnio dodanych Wpisów,
  • listy najczęściej czytanych (popularnych) Wpisów,
  • Archiwum,
  • Linki do Social mediów.

Do PageEditor można wdrożyć dowolny szablon strony. Można wybrać coś gotowego, dostępnego bezpłatnie lub kupić w sklepach z szablonami stron. Można również przygotować i wdrożyć szablon dedykowany. Wybór należy do klienta i zależy od celu w jakim blog ma być wykorzystywany. Po wyborze szablonu i ustaleniu wstępnej struktury dokonujemy oceny zakresu prac, przygotowujemy wycenę i dopinamy formalności. Tymczasem w ciągu 48h uruchamiamy usługę hostingu na serwerze HONKI. Dla potrzeb wdrożenia przygotowujemy środowisko testowe na którym wraz z klientem sprawdzamy poprawność działania bloga i systemu PageEditor. Zanim programiści zabiorą się do pracy, przygotowywana jest dokumentacja przedwdrożeniowa, aby po wdrożeniu systemu CMS działał zgodnie z oczekiwaniami klienta. Po około 5 dniach roboczych projekt jest gotowy do testowania. Blogi nie są zwykle skomplikowane więc po kolejnych 2-3 dniach projekt zostaje udostępniony na serwerze produkcyjnym tj. dostępnym dla wszystkich użytkowników Internetu.

Czy wiesz, że blogi pomagają w pozycjonowaniu?

Algorytmy Google w ostatnim czasie zostały tak zmienione, aby premiować wysoką pozycją w wynikach wyszukiwania serwisy WWW (np. blogi), w których treści są wartościowe w danej kategorii lub branży. Nie jest to jednak tylko kwestia samego pisania. Jest wiele czynników technicznych, na które Google zwraca uwagę. Jako autorzy PageEditor wiemy, które czynniki są dla Google ważne i tak rozwijamy aplikację, aby podpowiadała użytkownikom rekomendowane przez Google rozwiązania.

Rozwój projektu i wsparcie techniczne.

Internet to środowisko podlegające ciągłej zmianie. Zmiany są pozytywne np. związane z szybkością działania Internetu, ale też negatywne związane z bezpieczeństwem. Słynne stały się globalne włamania na dziesiątki tysięcy stron na raz. Najczęściej problem dotyczy popularnego na świecie systemu WordPress, którego wdrożenie jest relatywnie łatwe, ale równie wyjątkowo niebezpieczne. Mając tego świadomość warto wybrać firmę wdrożeniową, która nie tylko profesjonalnie wykona wdrożenie bloga z CMSem, ale również zadba o jego bezpieczeństwo i rozwój. W przypadku wdrożeń PageEditor i wybraniu odpowiedniego planu abonamentowego klienci otrzymują gwarancję działania systemu oraz dbałość o bezpieczeństwo. 

Jesteśmy dla Ciebie 24/7/365

Opowiedz nam o swoim projekcie, a zajmiemy się nim od A-Z.

NAPISZ DO NAS Najważniejsze zastosowania PageEditor