Oprogramowanie dedykowane
Oprogramowanie dedykowane to rodzaj produktu informatycznego skrojonego na miarę, zakładającego najlepsze dopasowanie wdrażanego rozwiązania do Twoich potrzeb. Taki typ oprogramowania wdrażany jest najczęściej do projektów o niestandardowych wymaganiach. Niestandardowych, czyli takich, których nie ma w gotowych, dostępnych na rynku programach lub są, ale sposób ich działania nie jest zgodny ze specyfikacją wymagań projektu.
Plusy oprogramowania dedykowanego
Oprogramowanie dedykowane zaspokoi Twoje specyficzne potrzeby związane ze sposobem funkcjonowania Twojej firmy. Dodatkowo, oprogramowanie dedykowane dopasowane będzie do posiadanego już oprogramowania, które powinno być zintegrowane z nowym programem i działać w oparciu o wspólne dane. Wdrażając tego typu program, będziesz mógł osobiście podejmować decyzje na każdym z etapów wdrożenia i dokonywać własnego wyboru spośród wielu zaproponowanych Ci rozwiązań. Program dedykowany będzie optymalny od strony bezpieczeństwa, integracji, realizowanych funkcjonalności i użyteczności. W trakcie wdrożenia pojawią się zapewne informacje, że coś będzie „trudne” lub „kosztowne” w realizacji, natomiast informacji, że „się nie da” będzie relatywnie mało.
Minusy oprogramowania dedykowanego
Największym minusem oprogramowanie dedykowanego jest czas jego wdrożenia. Musisz wziąć pod uwagę, swój czas na przygotowanie specyfikacji wymagań, wybór dostawcy oraz podejmowanie decyzji na każdym z etapów. Dodając do tego czas firmy, która projekt będzie realizować musisz uzbroić się w cierpliwość. Z powodu długiego czasu wdrożenia oprogramowania dedykowanego oraz ilości zaangażowanych specjalistów ten typ wdrożenia jest najczęściej znacznie kosztowniejszy od wdrożenia oprogramowania gotowego, zwanego potocznie programem pudełkowym lub oprogramowania hybrydowego jakim jest PageEditor. W przypadku oprogramowania dedykowanego tematem, który budzi spore emocje jest relatywnie niski poziom satysfakcji klienta w stosunku do ponoszonych nakładów.
Oprogramowanie dedykowane oparte o system CMS PageEditor
System CMS PageEditor powstał po to, aby realizować każdego rodzaju projekty internetowe w oparciu o funkcjonalności standardowe, funkcjonalności dodatkowe realizowane przy pomocy Modułów dodatkowych oraz funkcjonalności dedykowane, specyficzne dla wdrażanego projektu.
Proste oprogramowanie dedykowane
Myśląc o oprogramowaniu dedykowanym mamy przed oczami miesiące spotkań, dziesiątki dyskusji i akceptacji. Nic bardziej mylnego, rozwiązania dedykowane nie muszą zajmować tyle czasu i pochłaniać niebotyczne budżety. Jesteśmy mistrzami integracji, potrafimy więc niejednokrotnie znaleźć rozwiązanie łącząc kilka usług w jedną. Przykładem małego projektu oprogramowania dedykowanego są Wyszukiwarka realizacji przygotowana dla firmy Wiązary Burkietowicz oraz Moduł zarządzania produktami wdrożony w CHIFA OEM. Oba rozwiązania zamknęły się w dwóch tygodniach prac. W pierwszym projekcie zintegrowaliśmy się z usługą Google Maps a w drugim napisaliśmy dedykowany moduł do zarządzania produktami, który korzysta z interfejsu i jest zintegrowany z bazami danych PageEditor.
Zaawansowane oprogramowanie dedykowane
W portfolio naszym znajdziecie całkiem spore aplikacje webowe wykorzystujące oprogramowanie dedykowane, tworzone w oparciu o framework PageEditor i takie o dużej autonomiczności, ale współdzielące z PageEditor bazę danych. Myśląc o technologiach internetowych i biznesie naturalnie przychodzi do głowy e-commerce. Mieliśmy okazję brać udział w cyfrowej rewolucji w wielu firmach. Wyjątkowo ciekawym projektem jaki mamy na koncie jest sklep internetowy dla firmy BabyOno oraz program Ambadarka marki BabyOno. Spośród innych projektów e-commerce nie może zabraknąć sklepu internetowego dla firmy ICONIC oferującej specjalistyczne produkty do pielęgnacji i ortopedii stopy.
Czy warto wdrażać oprogramowanie dedykowane?
Patrzymy szeroko na biznes klienta i mamy duże doświadczenie w różnego typu oraz różnej wielkości projektach informatycznych. Odpowiedzi na pytanie czy warto wdrażać oprogramowanie dedykowane znajdziecie w zestawieniu plusów i minusów takiego rozwiązania. Czas, koszty i ryzyko są tutaj wysokie. Podejdźcie do projektu zdroworozsądkowo, zapytajcie kilka firm o opinie, zapłaćcie za nią, aby była wiarygodna i bezstronna. Polegajcie na analizach i własnej inteligencji, na nie patrzcie na konkurencję ponieważ ta nie powie Wam jakie popełniła błędy i czego unikać. Polegajcie na firmach zewnętrznych i niezależnych konsultantach. Jeśli chcecie z nami porozmawiać mamy dla Was 30 min bezpłatnych konsultacji.