Extranet. Zastosowania i możliwości.

Extranet z systemem CMS daje nieograniczone możliwości indywidualnej komunikacji wewnętrznej oraz zewnętrznej. Udostępniaj personalizowane treści, buduj lojalność pracowników i klientów, zbuduj wokół strony internetowej i ekstranetu grupę zaangażowanych odbiorców. Wykorzystaj PageEditor z Modułem Stref Chronionych do stworzenia i rozwijania firmowego ekstranetu.

Co to jest ekstranet?

Ekstranet (eng. extranet) to część strony internetowej lub dedykowany serwis WWW wymagający zalogowania się użytkownika, aby mógł uzyskać dostęp do personalizowanych treści. Służy udostępnianiu artykułów, plików, materiałów wideo i innych zasobów między firmami, firmą i jej klientami lub pracownikami. PageEditor zawiera Moduł Stref Chronionych, dzięki któremu bez problemu możemy uruchomić ekstranet w oparciu o szablony HTML wykorzystywane na stronie WWW. Poznajcie szczegóły tego rozwiązania.

Dawno minęły już czasy, kiedy strona internetowa wraz ze strefą klienta były luksusem. Typ serwisu WWW o nazwie ekstranet to wręcz naturalna kolej rzeczy na drodze do celu sprawnej komunikacji firmy lub organizacji z partnerami biznesowymi, klientami i kontrahentami. 

Funkcje extranetu

Extranet pełni wiele funkcji, od tych operacyjnych, związanych z prowadzeniem biznesu, po wizerunkowe. Operacyjne związane są z udostępnianiem dla zalogowanych użytkowników dedykowanych dokumentów, umów, plików do pobrania, grafik lub treści multimedialnych. Częstokroć spotykamy się z rozwiązaniem, w którym ekstranet służy do informowania o zbliżających się promocjach lub najnowszych wynikach badań rynku.

Funkcje wizerunkowe rozumiemy jako bieżącą komunikację i kierowanie uwagi klientów zawsze do jednego miejsca stanowiącego centrum wiedzy i wymiany najważniejszych informacji. Tak naprawdę drobiazgi często decydują o lepszej komunikacji między biznesami. Przykładowo, uprzejme gesty, takie jak przywitanie użytkownika personalizowanym komunikatem, powodują, że bezduszna informacja o nowej procedurze, zmianie cen czy wprowadzeniu nowego produktu nabiera od razu ludzkiego wymiaru. Dedykowane dla użytkownika treści zawsze będą dowodem profesjonalizmu i indywidualnego traktowania każdego z klientów, a tego przecież każdy w relacjach biznesowych oczekuje. 

Wdrożenie ekstranetu w oparciu system CMS

Wdrożenie ekstranetu poprzedzone jest każdorazowo analizą przedwdrożeniową. Wdrożenie realizujemy dla dwóch typów klientów, tych posiadających już stronę WWW z CMS PageEditor i nowych, którzy realizują z nami pierwszy projekt internetowy.

W przypadku klientów, którzy korzystają już z CMS PageEditor, po ustaleniu potrzeb klienta, podejmujemy wspólnie decyzję czy przygotowujemy specjalne, dedykowane dla potrzeb ekstranetu nowe szablony stron, czy bazujemy na tych używanych aktualnie w serwisie WWW. Jeśli szablony zaspokajają potrzeby funkcjonalne, instalujemy Moduł Stref Chronionych i ekstranet gotowy. Czas wdrożenia 5-10 dni roboczych. 

W przypadku klientów nowych, którzy nie mają serwisu WWW z system zarządzania treścią PageEditor, ustalamy jakie szablony stron ekstranetu powinniśmy wdrożyć i jakie powinny one zawierać funkcjonalności. Następnie projektujemy szablony, przygotowujemy szablony stron jako HTMLe, wdrażamy PageEditor z Modułem Stref Chronionych, szkolimy klienta z obsługi systemu i umieszczamy projekt na serwerze docelowym. Czas wdrożenia 20-50 dni roboczych. 

Administracja ekstranetem

Zarządzanie treścią w ekstranecie nie różni się zasadniczo od zarządzania treścią strony WWW z CMS PageEditor. Sposób tworzenia nowych stron z treściami, dodawanie plików, grafik i multimediów jest proste, ponieważ korzystają dokładnie z tego samego edytora i zawierają wszystkie zawarte w PageEditor funkcjonalności.

Poza tworzeniem treści, która widoczna jest w ekstranecie, do zadań administratora ekstranetu należy nadawanie uprawnień do wybranych części ekstranetu. Uprawnienia dostępu dla użytkowników (login i hasło) nadaje administrator, wykorzystując Moduł Stref Chronionych.

Użytkownicy extranetu

Współcześnie, rejestracja i logowanie się na stronie internetowej nie są niczym trudnym dla użytkowników, wręcz przeciwnie, spotykają się z tym rozwiązaniem przy większości sklepów internetowych lub na stronach internetowych urzędów. W zależności od potrzeb klienta wdrażamy możliwość samodzielnej rejestracji użytkowników lub pozostawiamy jedynie logowanie, a nadawaniem uprawnień zajmuje się wyłącznie administrator ekstranetu.

Rozwój extranetu i wsparcie techniczne

Środowisko, w jakim działa ekstranet, zmienia się tak jak cały Internet, czyli z dnia na dzień. Mamy tego świadomość, dlatego monitorujemy zmiany i proponujemy klientom różne rozwiązania z zakresu użyteczności i bezpieczeństwa. Każdy z klientów wybierających PageEditor w abonamencie może liczyć na zawsze aktualny system, monitoring bezpieczeństwa, wsparcie techniczne i hosting. Więcej o cenach PageEditor znajdziecie w cenniku PageEditor.

Korzyści wynikające z wdrożenia ekstranetu

Wdrożenie ekstranetu to projekt wyjątkowo wdzięczny, ponieważ relatywnie niewielkim nakładem pracy i środków uzyskujemy ogrom korzyści.

Jesteśmy dla Ciebie 24/7/365

Opowiedz nam o swoim projekcie, a zajmiemy się nim od A-Z.

NAPISZ DO NAS Najważniejsze zastosowania PageEditor