Ekstranet

Ekstranet (eng. extranet) to część strony internetowej wymagająca zalogowania się użytkownika. Służy udostępnianiu treści, plików, materiałów video i zasobów między organizacjami (firmami) lub między nimi i ich klientami. PageEditor zawiera Moduł Stref Chronionych dzięki któremu bez problemu można uruchomić ekstranet w oparciu o szablony HTML wykorzystywane na stronie WWW.

Zastosowanie PageEditor we wdrożeniu Ekstranetu.

Zarządzanie Extranetem nie różni się zasadniczo od zarządzania stroną WWW. W Ekstanecie znajdują się gotowe do wykorzystania szablony stron, przypisane do wybranych kategorii, których wypełnianie treścią realizowane jest przy pomocy edytorów treści. Poza tworzeniem treści, która widoczna jest w ekstranecie do zadań administratora ekstranetu należy nadawanie uprawnień do wybranych części ekstranetu. Uprawnienia dostępu dla użytkowników (login i hasło) nadaje administrator strony WWW (np. klient CMS PageEditor) wykorzystując Moduł Stref Chronionych.

Wdrożenie Ekstranetu poprzedza analiza przedwdrożeniowa. Po ustaleniu potrzeb klienta podejmujemy wspólnie decyzję czy rozbudowujemy stronę WWW o dodatkowe szablony czy wystarczające są te używanie aktualnie w serwisie WWW. Jeśli szablony zaspokajają potrzeby funkcjonalne instalowany jest Moduł Stref Chronionych i ekstranet gotowy. W kolejnym kroku administrator systemu przypisuje użytkowników systemu lub wysyła do nich link z zaproszeniem do rejestracji. Czas wdrożenia 5-7 dni roboczych. 

Rozwój projektu, wsparcie biznesowe i marketingowe.

Środowisko w jakim działa Intranet, zmienia się z dnia na dzień. Mamy tego świadomość, dlatego monitorujemy zmiany i proponujemy klientom rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo i optymalizujące komunikację w ramach projektu. Warto zapoznać się z ofertą wsparcia marketingowego i technicznego.

Korzyści marketingowe i komunikacyjne.

Współcześnie, logowanie się na stronie internetowej nie jest niczym trudnym dla użytkowników a wręcz przeciwnie, stanowi element wyróżnienia. Przywitanie użytkownika po zalogowaniu personalizowanym komunikatem powoduje, że bezduszny system internetowy nabiera ludzkiego wymiaru. Dedykowane dla użytkownika treści są dowodem profesjonalizmu i indywidualnego traktowania każdego z klientów. 

Jesteśmy dla Ciebie 24/7/365

Opowiedz nam o swoim projekcie, a zajmiemy się nim od A-Z.

NAPISZ DO NAS Najważniejsze zastosowania PageEditor